Demonstarcija sile Zvezdine dece: Partizan ostao na "minus 38"

Vreme čitanja: 1min | ned. 28.02.16. | 11:30

Crveno-beli ubedljivo slavili u juniroskom večitom derbiju - 107:69

Aleksa Radanov

Zvezdina deca su još uvek apsolutno dominantna u srpskoj košarci. Crveno-beli su u polufinalu kvalifikacionog turnira Evrolige u Železniku naneli prilično ubedljiv poraz mladom timom Partizana, koji je od početka do kraja meča imao velikih problema sa superiornijim rivalom - 107:69 (25:12, 32:17, 27:23, 23:17).

Crveno-beli su utakmicu prelomili praktično već u drugoj četvrtini, na poluvremenu su vodili rezultatom (57:29), pa je ostatak meča proveo praktično u rutinskom otaljavanju posla domaćina ovog turnira.

Zvezdu su do ubeljivog trijumfa predvodili Boriša Simanić i Aleksa Radanov, koji su meč završili sa po 18 postignutih poena. Simanić je pritom imao i 10 skokova, a Radanov sedam asistencija. Sasvim solidni bili su i Moimirov (15 poena), Čorović (11) i Rebić (11).

Kod Partizana bolji od ostalih bio je Boris Latinović sa 16 postignutih poena, dok je do danas dominantni Miloš Glišić ubacio 11 poena i ostvario 10 skokova.

Zvezda će u finalu igrati sa pobednikom meča između Cedevite i Sparsa iz Sarajeva, koji je na programu od 12 časova.

(FOTO: MN press)

SrbijaFK PartizanMiloš GlišićJuniorska EvroligaFK Crvena zvezdaBoriša SimanićAleksa Radanov