"Porto"
"Porto"

Porto silan, Benfika furiozna, Matić strelac! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 30.03.13. | 23:29

Zmajevi bez većih problema savladali Akademiku sa 3:0. Nekadašnji vezista Crvene zvezde ostavio solidan utisak u remiju njegovog tima protiv Moreirensea - 1:1

Porto

Ubedljivom pobedom na gostovanju Akademici rezultatom 3:0 Porto je nastavio poteru za vodećom Benfikom i primakao se samo na bod zaostatka. Lider, doduše svoj meč igra kasnije iste večeri. Zmajevi su poveli već u 16. minutu preko Elakvima Mangale. Bio je ovo prvi treći gol Francuza koji je odlično reagovao na centaršut Mutinja i šutem glavom savladao domaćeg čuvara mreže Rikarda. Ovo je ujedno i bio rezultat prvog poluvremena. Već na početku drugog dela porto je duplirao prednost. Strelac je bio Daniljo u 52. minutu. Konačan rezultat postavio je rezervista Andre Kastro u 89. minutu, svojim prvim golom u dresu Porta.

Akademika je ostala na 12. mestu sa 21. bodom, samo dva više od Žil Vinsentea koji se nalazi u zoni ispadanja.

Veliku pobedu, možda i vrednu opstanka u društvu najboljih, ostvario je Oljanense i to protiv direktnog konkurenta Beire Mara rezultatom 1:0. Jedini pogodak na meču postigao je Viera de Souza u 81. minutu. Gol kojim je njegov tim pobegao iz zone ispadanja. Trenutno su 13. sa 21. bodom dok je Beira Mar zakovan za dno sa samo 17 poena.

Važan bod u borbi za Evropu osvojio je Eštoril na gostovanju Moreirenseu. Iako je domaći tim vodio već od osmog minuta golom Giljasa, Eštoril je u bukvalno poslednjim trenutcima meča preko Tejlora uspeo da izjednači rezultat za konačnih 1:1 i šesto mesto na tabeli sa 32 boda. Nekadašnji vezista Crvene zvezde Eduardo odigrao je čitav meč za goste i ostavio je solidan utisak. Moreirense je ostao na 14. mestu sa21. bodom i predstoji mu grčevita borba za opstanak.