""

Eibar se vratio posle 0:2 i odbranio Ipuruu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 29.10.17. | 20:51

Levante ispustio veliku priliku za prvu pobedu na strani posle sedam meseci

Levante je bio na korak od prvog trijumfa u sezoni na strani, od prve prvenstvene pobede van svog stadiona posle punih sedam meseci, ali borbeni fudbaleri Eibara odbranili su svoje bunjište.

Imao je tim iz predgrađa Valensije dva gola prednosti stečena u samo dva minuta finiša prvog dela. Hoze Luis Morales i mladi Makedonac Enis Bardhi pogodili su mrežu domaćeg sastava za sigurnu prednost kojom su gosti i otišli na odmor, ali u svlačionici se nešto ozbiljno promenilo.

Eibar je zaigrao agresivnije, motivisanije i uspeo da stigne do 2:2 kroz dvadesetak minuta. Arabilja je u 51. minutu najavio bolje izdanje momaka trenera Mendilibara, da bi rezervista Čarls u 74. bacio Ipuruu u trans - 2:2.

U preostalih petnaestak minuta i jedni i drugi imali su želju da dođu do tri boda. Nisu uspeli. Za celim plenom ipak će više žaliti Levante... Njima su sledeće gostovanja Sevilja, Viljareal, Barselona, Las Palmas i na tim putovanjima teško da će im se ukazati ovakva šansa.