"Slavlje fudbalera Fenerbahčea"

Emreeeeee! Belezoglu u 93. minutu spasao Fener, pa briznuo u plač (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.05.15. | 21:30

Velikan iz Istanbula se mučio na gostovanju Mersinu, iako je skoro celo drugo poluvreme imao igrača više, domaćin tresao i prečku i stativu - 1:0

Slavlje fudbalera FenerbahčeaFenerbahče odbija da se preda! Šampionska trka u Turskoj praktično je mogla da bude rešena večeras, ali to nije odzvolio Emre Belezoglu. Čuveni kapiten žuto-plavih spasao je velikana iz Istanbula na gostovanju Mersinu i dva kola pre kraja prvenstva ostavio mu nadu da može da prestigne Galatasaraj - 1:0.

Belezoglu je bio junak gostiju u napetom meču, pošto je u trećem od pet minuta nadoknade vremena, odapeo strelu sa 20 metara, ona se zarila u mrežu golmana Nihata Šahina, za nastavak potere sa gradskih rivalom Galatom. I za dokaz koliko je ovaj susret bio natopljen emocijama, jer je iskusni vezista posle pogotka od sreće briznuo u plač. Donekle razumljivo, ovo mu je peti gol u sezoni, prvi koji nije postigao sa penala.

Pravo je čudo kako je Fenerbahče uspeo da osvoji tri boda u utakmici u kojoj je bio, slobodno se može konstatovati, lošiji rival. Favoritu nije pomoglo ni isključenje golmana Mersina Muamera Jildirima koji je u 50 minutu van kaznenog prostora sapeleo Musu Soa, jer se taj višak nije primaćivao.

Mersin je pogađao i prečku i stativu, ali ako mu je za utehu ovaj poraz ga ne boli previše, jer je siguran u sredini tabele, dok Fenerbahče mora da pobedi oba susreta do kraja, ali i da navija da Bešiktaš u sledećem kolu savlada Galatasaraj u gostima, kako bi odbranio krunu.