""

EREDIVIZIJA: Venlo napravio prvo iznenađenje

Vreme čitanja: 1min | pet. 15.02.13. | 22:00

Fudbaleri Venla savladali NEC u premijernom meču 23. kola Eredivizije, i tako zadržali nadu o opstanku u najjačem holandskom šampionatu

U premijernom meču 23. kola Eredivizije VVV Venlo je kao gost napravio veliko iznenađenje, preokrenuo rezultat i savladao NEC rezultatom 2:1. Strelci za Venlo bili su Uče Nvofor u 11. i Brajan Linsen u 72. minutu, dok je prvi gol na meču postigao veznjak ekipe iz Nejmehena Nik van der Velden u šestom minutu.

NEC je od 65. minuta igrao i sa igračem manje, pošto je isključen Natanijel Vil.

I pored trijumfa, Venlo je ostao pretposlednji tim na tabeli, sa dva boda manje od prve ekipe iznad zone ispadanja, Rode. S druge strane, NEC je posle tri vezane pobede doživeo poraz, i ostao na sedmom mestu sa 33 boda.

Preostali mečevi 23. kola igraju se u subotu i nedelju, a derbi se igra u Ajndhovenu, gde igraju PSV i Utreht. Meč je na programu u subotu od 20.45.