""
""

Eskišehir pokorio Ankaru, Argentinac Mori srušio Genčlerbirligi posle preokreta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 16.02.15. | 19:58

Fudbaleri Eskišehira nastavili su veliku borbu za opstanak i to pobedom nad Genčlerbirligijem od 2:1 u Ankari u utakmici 20. kola turske Superlige. Gosti su se tako na najboji način revanširali Genčleru na porazu (0:3) od pre četiri dana u turskom kupu.

Ovim trijumfom, tek četvrtim u šampionatu, Eskišehir je uspeo da se odmakne na tri boda od timova u zoni ispadanja, Kajzerija i Rizea. Ujedno, Eskišehir je večerašnjom pobedom prekinuo niz od četiri poraza u kupu i prvenstvu.

Ekipi Genčlerbirligija ovo je bio osmi poraz u Superligi, a četvrti zaredom u ovom takmičenju i sada je izvesno da mu predstoji borba za opstanak.

Junak trijumfa gostiju u Ankari bio je Argentinac Roželio Mori, koji je u 49. minutu poslao projektil pod prečku Genčlerovog gola i, kako se kasnije ispostavilo, osigurao tri boda.

Obe ekipe utakmicu su završile sa igračem manje. Kod domaćina drugi žuti karton i isključenje u 89. minutu zaradio je Žan Žak Groso, dok je kod gostiju u nadoknadi direktno pocrveneo Rahim Laval.

A sve je počelo lepo za domaću ekipu, pošto je već u sedmom minutu Bogdan Stanču zatresao mrežu i doneo prednost timu iz Ankare.

Ipak, u završnici prvog poluvremena Nzuzi Toko je iskoristio lošu reakciju odbrane Genčlera, doneo izjednačenje i najavio veliki preokret.

Srpski internacionalac Radosav Petrović bio je starter u domaćem timu, ali ga je u 54. minutu zamenio Gvido Koser.