""
""

Evijanov matorac tukao kao Žuninjo, Lionovi mladi napadači režirali veliki preokret (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.12.14. | 16:12

Dvostruki strelac Barbosa dva puta donosio prednost Evijanu, ali su gosti sa Žerlana slavili golom Lakazata u 94. minutu

Srceparajući meč za navijače Evijana i erupcija oduševljenja kod pristalica Liona. Lavovi sa Žerlana su savladali kao gosti Evijan sa 3:2 golom Aleksandra Lakazeta u 94. minutu, iako su prethodno gubili dva puta na utakmici.

Meč je protekao u golgeterskom okršaju Evijanovog Sedrika Barbose i Lionovog najboljeg igrača Aleksandra Lakazeta. Obojica su postigli po dva pogotka, ali je Lakazet slavio pobedu.

Iskusni, 38-godišnji Barbosa je goleadu otvorio fenomenalnim pogotkom iz slobodnjaka u stilu Lionove legende Žuninja i omogućio domaćem timu vođstvo na poluvremenu.

Ali, posle nešto više od sat vremena igre, Lion stiže do izjednačenja. Mladi Benzija je nalateo na odbijenu loptu i spakovao je u mrežu.

Radost Liona je trajala samo dva minuta jer je opet Barbosa pogodio za vođstvo Evijana. Veteran je iskoristio povratnu loptu Sugua i lepo završio još lepšu akciju. Izgledalo je da je Lion na rubu poraza, ali na scenu je stupio Aleksandr Lakazet. Odbrana Evijana je loše reagovala posle kornera, Lakazet je ostao sam na drugoj stativi i zakucao loptu pod prečku Hansenovog gola.

I kada je izgledalo da će se meč završiti podelom plena, Tomason je u svom kaznenom prostoru igrao rukom u 90. minutu, a Lakazet bio siguran izvođač najstrožije kazne...

U domaćem timu, Miloš Ninković je na terenu proveo 73. minuta i iznudio žuti karton Milana Biševca koji je u pobedničkom timu odigrao svih 90 minuta.

LIGA 1 - 17. kolo

Tuluz - Monako 0:2 (0:1)