Galata moćna i bez Snajdera: Brutalno gaženje fenjeraša u Istanbulu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 29.10.15. | 21:30

Aktuelni šampion turske pregazio Eskišehir sa 4:0

Radost fudbalera Galatasaraja

Samo 45 minuta bilo je dovoljno Galatasaraju da bez prevelikih problema zabeleži novu prvenstvenu pobedu i nastavi poteru za prvoplasiranim Bešiktašom (beži im jedan bod).

U Istanbulu je večeras nastradao Eskišehir (4:0), poslednjeplasirani tim u ligi, koji polako, ali sigurno, može da se sprema za niži rang. Trijumf sjajnog tima Galate posebno dobija na teženi ako imamo u vidu da ponajbolji igrač ovog tima Vesli Snajder nije bio u timu, a da se to nije ni osetilo na terenu.

Mašinerija iz Istanbula povela je već u devetom minutu nakon bombe iz slobodnog udarca Seldžuka Inana. Fenomenalno je šutirao sa nekih 25 metara golman gostiju nije imao šanse.

Terensku nadmoćnost Galata je valorizovala u samom finišu prvog poluvremena kada je na scenu stupio napadač domaćih, sjajni Burak Jilmaz. Prvo je glavom u 41. minut na pas Čolaka duplirao prednost, a onda u nadoknadi vremena sa bele tačke povisio na 3:0 i sa sedam golova izdvojio se na čelu liste strelaca turskog šampionata.

U nastavku Galatasaraj je rutinski odradio posao protiv nejakog rivala, a tačku na ubedljivu partiju i trijumf domaćina stavio je rezervista Bilal Kisa sjajnim udarcem pet minuta pre kraja meča.

Inače, treba istaći da je za Eskišehir svih devedeset minuta odigrao Goran Čaušić nekadašnji provotimac Rada.