""
""

Garsijin Marselj počeo da igra fudbal (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 04.12.16. | 18:56

Velodrom je opet postao sigurna kuća Olimpika iz Marselja. Bivši šampion Evrope na svom terenu je savladao Nansi sa 3:0 u meču 16. kola francuske Lige 1 i popeo se u gornju polovinu tabele.

Ovo je Olimpiku bila osma uzastopna prvenstvena utakmica na domaćem terenu bez poraza, a peta pobeda u pomenutom intervalu.

Rudi Garsija, trener koji je preuzeo vruć kesten u ruke kada je već sezona počela, ipak je ostvario određeni napredak kada je u pitanju igra Marselja.

Postali su, za početak. Mečevi ovog tima gledljiviji, a Olimpik je uputio za svoje kriterijume neverovatnih 17 šuteva ka protivničkom golu.

Nije domaćin imao dovoljno sreće i spretnosti da u prvom poluvremenu načne rivala, ali je zato doktorski odigrao drugi deo meča. Florijan Tovan je u 46. minutu postigao prvi gol. Na drugi pogodak Marselja čekalo se do 80. minuta, kada je poentirao Bafetimbi Gomis. Konačan rezultat postavio je Klinton Nđi u drugom minutu nadoknade.

Nansi je meč završio sa igračem manje, a u 82. minutu crveni karton zaradio je Pedreti.

Inače, ovo je Marselju prva pobeda sa tri gola razlike u prvenstvenim utakmicama od septembra prošle godine, kada je sa 4:1 savladao Bastiju.