""

Gavarit Moskva: Spartak je šampion Rusije!

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.05.17. | 19:55

Terek pobedom nad Zenitom promovisao novog prvaka

Počelo je očajno, eliminacijom iz kvalifikacija za Ligu Evrope, a završilo se sjajno - šampionskom titulom! Pehar šampiona Rusije ostaje u Moskvi, ali se iz Trofejne sale CSKA seli na Otkritije arenu. Spartak je prvak. Prvi put posle 2001. Ukupno 22. put u istoriji.

Apsolutno zasluženo. Ekipa italijanskog stratega Masima Karere - angažovanog baš posle brodoloma u Evropi - sve vreme je vodila trku, dobila oba derbija nad dosadašnjim prvakom, u aprilu je tukla i Zenit, a baš se sastav iz Sankt Peterburga postarao da ozvaniči smenu na vrhu ruskog fudbala. Tim rumunskog stratega Mirčee Lučeskog je na svom terenu poražen od Tereka (0:1), pa je Spartak ostao nedostižan na liderskoj poziciji. Ima deset bodova više od CSKA, a 11 od Zenita, koji je nije imao snage da odloži promociju šampiona.

A uprava Spartaka bi mogla da se oduži bar jednom večerom Ablaju Embengeu, strelcu odlučujućeg pogotka u završnom susretu nedeljnog programa 27. kola. Sredinom drugog poluvremena senegalski napadač je postigao četvrti gol na poslednje tri utakmice i tako završio priču o tituli.

Spartak do kraja može da igra za svoju dušu. Zenit će morati za direktan plasman u Ligu šampiona. Rival mu je CSKA koji ima bod više, ali i lakši raspored.

Kapiten srpske reprezenatcije Branislav Ivanović odigrao je 90 minuta za domaćina na poziciji štopera.