"GUDELJ"

Remek delo Gudelja za pobedu AZ Alkmara (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 08.11.14. | 22:46

Efikasno veče u Erediviziji, veliki bod za Iglse

GUDELJFantastičnim lob udarcem Nemanje Gudelja, AZ je došao do pobede na gostovanju Bredi i vratio se na šestu poziciju na tabeli koja vodi u plej of za Ligu Evrope. Herenven je nastavio očajnu seriju rezultata remijem sa Go Ahed Iglsom na domaćem terenu - 2:2, Den Hag i Cvole nisu bili toliko izraziti favoriti, ali su uspeli da ostvare važne pobede.

Za Holanđane nekarakteristično tvrdu utakmicu su odigrali Breda i AZ Alkmar, sa malim brojem šansi i mrtve igre na sredini terena. Sredinom drugog poluvremena, Gudelj je uputio fantastičan lob iskosa sa desne strane kaznenog prostora Brede, koji golman domaćih nije uspeo da zaustavi. Kapiten AZ-a je tako svom timu doneo novu, petu pobedu u sezoni.

Posle fantastičnog starta sezone, Herenven je upao u krizu i ne može da pobedi praktično nikoga. U poslednjih pet utakmica zabeležili su tri remija i dva poraza i tako pali na sedmo mesto Eredivizije. Go Ahed se zaleteo u prvom poluvremenu i do 30. minuta vodio sa 2:0. Očekivano je bilo da gosti padnu pa je Herenven uspeo da izjednači u 84. minutu preko Raitale ali to je bilo sve.

ADO Den Hag i Viljem su odigrali 5+. Domaći su vodili 2:0 posle 35. minuta i gola Kramera, međutim, Viljemu je prijala pauza pa su već u 62. minutu stigli do izjednačenja. Ipak, sudija u Hagu se potrudio da bodovi ostanu na domaćem terenu, pa je Alberg iz penala doneo pobedu zeleno-žutima.