""

Gorelo je u Drezdenu, Dortmund ipak prošao zahvaljujući presmešnoj grešci kapitena Dinama! Nova bomba Čalhanoglua (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 03.03.15. | 22:28

U četvrtfinalu DFB kupa prošli su Frajburg, Borusija, Leverkuzen i Hofenhajm

Gorelo je u Drezdenu kao i uvek kada dolaze velikani, znali su u taboru Borusije da neće lako do četvrtfinala DFB kupa, ali iako su Milioneri igrali daleko ispod svojih mogućnosti uspeli su da prebrode možda i najvatrenije gostovanje u Nemačkoj: Dinamo - Borusija 0:2!

Tim iz Drezdena bio je na momente dosta bolji, agresivniji i odlučniji, međutim, jedan momenat koji se zbio u 50. minutu odlučio je utakmicu. Rečima je teško objasniti šta je zapravo napravio kapiten Dinama Mihael Hefele, zato je bolje da pogledate. Verovatno jedna od najsmešnijih grešaka u dosadašnjem toku ove sezone u Nemačkoj...

Lepo je čovek primio loptu, podigao glavu - sve školski - a onda je poslao pravo na grudi Ćira Imobilea. Italijan oberučke prihvata poklon i donosi vođstvo gostima. Posle ovog pogotka Dinamo je imao snage za još nekoliko opasnih napada, bila je čak i jedna stopostotna šansa, ali bilo je vidljivo da su domaćini značajno pali na psihološkom planu. Konačan rezultat u 90. minutu postavio je svojim drugim pogotkom Ćiro Imobile...

Neven Subotić igrao je svih 90. minuta u trijumfu Milionera, dok Miloš Jojić ponovo nije bio u protokolu.

S obzirom da se nalazi u sasvim solidnoj formi Leverkuzen se možda i neočekivano dugo mučio sa drugoligašem Kajzerslauternom. Utakmica je čak otišla u produžetke, ali Farmaceuti su onda dodali gas i rešili meč u svoju korist. Ponovo je blistao mladi Turčin Čalhanoglu, koji je pogotkom iz slobodnog udarca sa skoro 25 metara doveo svoj tim u vosđtvo u 102. minutu.

Konačnih 2:0 postavio je Kisling i to nakon kardinalne greške golmana Kajzera Milera i defanzivca Orbana. Njih dvojica su se sudarili na ivici šesnaesterca, a Kislingu je ostalo samo da pokupi loptu i odšeta sa njom u mrežu...

Hofenhajm je maksimalno iskoristio činjenicu da Alen ima isuviše briga oko opstanka u Cvajti kako bi se „bavio“ kupom i lagano je slavio na Šolc areni sa 2:0. Vođstvo Hofu doneo je Eugen Polanski u 16. minutu, da bi konačan rezultat postavio Foland.

Keln je i dalje na samo jednoj pobedi u 2015. godini. Jarčevi su završili takmičenje u DFB kupu nakon što su poraženi 1:2 od Frajburga, koji je konačno počeo da daje znake života. Prvi pogodak po komičnosti može da se meri s onim koji su primili momci iz Drezdena. Napadač Kelna Udža očigledno se malo „zaneo“, zaboravio da se nalazi u svom šesnaestercu i na centaršut regovao poput klasnih golgetera, na njegovu žalost...

Na 2:0 povisio je Darida nakon lepe polukontre. Jarčevi su u 89. minutu uspeli samo da ublaže poraz.

(foto: Action Images)

NemackaKelnFrajburgEvropaDinamo DrezdenKup NemačkeBundesligaBorusija DortmundAlen