Grej rešio derbi i održao Barnli na vrhu Čempionšipa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 05.03.16. | 15:25

Lider slavio minimalno protiv Belkburna pogotkom sa bele tačke

Čovek odluke: Andre Grej

Barnli je održao korak u pokušaju da se plasira direktno u Premijer ligu i to minimalnim trijumfom u 112. derbiju Istočnog Lankašajra nad velikim rivalom Blekburnom - 1:0 (1:0).

Čovek odluke bio je skupo plaćeni napadač Klaretsa Andre Grej koji je sa bele tačke u 16. minutu matirao Džejsona Stila i odlučio ovaj derbi okršaj. O navijačkim neredima ovih rivala pre utakmice već smo pisali ranije, ali treba istaći da je atmosfera na samom terenu bila mnogo mirnija nego na tribinama.

Videli smo mušku borbu rivala u kojoj je Blekburn diktirao tempo jer je jurio rezultat, ali bez konkretnijih šansu da ugrozi mrežu domaćina. Pretili su izabranici Pola Lamberta najčešće preko Denija Grejema, ali je golman domaćina Hiton uspešno sačuvao mrežu i podario saigračima važnu pobedu kojom su ostali na čelu tabele sa utakmicom više i bodom više od Midlzbroa.

Kardif je zabeležio važan trijumf na gostovanju u Bristolu protiv Sitija (2:0) kojim se približio poziciji broj šest koja na kraju sezone vodi u plej-of za plasman u Premijer ligu. Holanđanin Leks Imers doveo je Velšane u vođstvo u 20, a konačan rezultat postavio je Stjuart O'Kif u 83. minutu.