"Kueljar"

Hihon i Valjekano ravnomerno podelili kolač

Vreme čitanja: 1min | pet. 12.02.16. | 22:17

Na stadionu Molinon – 2:2

KueljarOdličan meč za početak 24. kola Primere. Hihon je dočekao Valjekano, viđena su četiri pogotka, a meč je završen rezultatom 2:2.

Domaćin je dva puta dolazio u prednost, ali je gost konstantno držao u igri i držao korak. Već u petom minutu Herero je iskoristio grešku defanzivaca gostiju i pogodio za prednost. Delovalo je tada da domaće čekaju tri boda, ali je to doveo u pitanje Miku u 39. minutu.

Na isteku prvog poluvremena Alen Halilović je posle fantastične asistencije Rodrigeza Menendeza postigao gol koji je držao Hihon u vođstvu sve do 58. minuta kada je Hozabed iskoristio grešku domaćeg golmana Kueljara koji je „poleteo u ljubičice“ i na pogodio praktično praznu mrežu.

Posle ovog kola Valjekano se nalazi na 15. Pozicii sa 24 osvojena boda, dok Hihon diše za vratom sa bodom manje.

Oba tima će se do kraja sezone boriti za opstanak.