""
""

Ima li ko jači? Bajernov buldožer poravnao Veltins arenu u Gelzenkirhenu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.11.15. | 20:23

Minhenski Bajern nastavlja da seje strah po Nemačkoj, čak i kada ne igra na očekivanom nivou. Tako je večeras šampion Nemačke kao gost savladao ekipu Šalkea sa 3:1 u derbi utakmici 13. kola Bundeslige.

Delovalo je kao da je minhenski tim zaistao igrao sa pola snage, odnosno onoliko koliko mu je dozirao trener Pep Gvardiola.

Jedno je sigurno - u ovom trenutku deluje da je Bajern ne samo u Nemačkoj, već i u Evropi, uz Barselonu ekipa koja je u stanju da učini sve na terenu.

Minhenski klub se ovim trijumfom učvrstio na prvom mestu na tabeli i sada ima osam bodova više od drugoplasiranog Dortmunda koji je u petak izgubio u Hamburgu.

Pitanje pobednika rešio je čovek od koga se to baš i ne očekuje u timu Bajerna. Igrao se 69. minut kada ga je Arjen Roben kao rukom pronašao, a Španac se poklonio i glavom zatresao mrežu.

Sve dileme otklonio je majstor za golove Tomas Miler i to u sudijskoj nadoknadi vremena kada se navijači oba tima već pomirili sa aktuelnom rezultatom.

Imali su, doduše, Bavarci i malo sreće na ovoj utakmici, pošto su do vodećeg gola Davida Alabe došli nakon što je lopta pogodila jednog od igrača Šalkea u devetom minutu i promenila pravac.

Šalke je ipak tim koji ima ponos, a i kvalitet. I to je pokazao samo osam minuta kasnije kada je Maks Majer izjednačio i najavio mogućnost iznenađenja.

Najbolju priliku u drugom poluvremenu za Šalke, koji večeras ipak nije mogao više, propustio je Žoel Matip u 88. minutu kada je njegov lob udarac završio pored stative.

Inače, ovo je ekipi Bajerna bila peta pobeda nad Šalkeom u poslednjih šest duela koji su odigrani u Gelzenkirhenu.