""

Ingolštat je još živ, Hadergjonaj iskopirao Deja Savićevića (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 02.04.17. | 17:24

Tim iz grada Audija još ima čemu da se nada...

Da se izgubili ili odigrali nerešeno, u Ingolštatu bi polako mogli da pakuju kofere za Cvajtu, ali ovako, zahvaljujući trijumfu nad Majncom - 2:1, i dalje imaju pravo da se nadaju opstanku

Tim iz grada Audija najavio je da podiže formu još pred reprezentativnu pauzu. Na Vestfalenu junački je poginuo, a pre toga izvukao bod u duelu sa Kelnom. Danas su momci Majka Valpurgisa zasluženo savladali ekipu Martina Šmita i smanjili zaostatak za sebi najbližima na sedam bodova.

I dalje je to veliki zaostatak, međutim, ne i nenadoknadiv, pogotovo što Ingolštatu slede neke lakše utakmice, poput onih sa Augzburgom, Darmštatom, pa i Verderom pred svojim navijačima.

Ingolštat je poveo pogotkom francuskog defanzivca Romana Brežerira u 10. minutu. Na 1:1 izjednačio je autogolom Marvin Matip, a sve posle centaršuta Oztunalija, dok je konačan rezultat postavio Florent Hadergjonaj, samo dva minuta kasnije. Bio je to verovatno i najlepši trenutak na utakmici, pošto je Švajcarac po pasošu takoreći iskopirao onaj gol Deja Savićevića u finalu Lige šampiona 1994.

Nije to bilo ni izbliza tako atraktivno, niti je Hadergjonaj verovatno to želeo, ali uspeo je da prevari golmana Majnca Lesla baš kao i Dejo Barseloninog Zubizaretu...