""

Ispao Mec, i Ninkovićev Evijan pred provalijom! Pešić gura Tuluz do opstanka

Vreme čitanja: 2min | sub. 09.05.15. | 22:12

Bordo dobio Nant i sačuvao šanse da izađe u Evropu

Evijan je gubitnik večeri u francuskoj Ligi 1! Ekipa Miloša Ninkovića koji večeras nije bio u sastavu poražena je kod kuće od Remsa rezultatom 2:3 i u preostala dva kola imaće jako težak zadatak da izbegne ispadanje u niži rang. Evijan sada ima četiri boda manje od prve ekipe iznad crte, Tuluza, koji je čudesnim preokretom u samom finišu savladao Lil - 3:2.

Rems je uoči ovog kola imao bod više od Evijana i sa te strane ušao je opuštenije u utakmicu, pošto mu je i bod odgovarao na teškom gostovanju. Golom bivšeg igrača Liverpula Davida N'Goga Rems je poveo, ali domaćin je uspeo da preokrene rezultat početkom drugog dela. Činilo se u tim trenucima da Evijan ide ka trijumfu, no N'Gog je novim pogotkom ponovo rastužio publiku. A kada je Mukanđo u 86. pogodio i treću put mrežu domaćina bilo je jasno svim na stadionu da je Evijan tog trenutka jednom nogom zakoračio u drugu ligu.

Da sve bude još gore po ekipu Paskala Dupraza Tuluz je za dva minuta od 1:2 stigao do 3:2 protiv favorizovanog Lila, dok je Lorijan demolirao Mec 4:0 i definitivno ga poslao u niži rang. Obe ekipe tako su došle do kote 42, pa sada poslednja dva kola čekaju mnogo rasterećenije.

U Tuluzu veliku ulogu u preokretu domaćina imao je i naš Aleksandar Pešić, koji je ušao u igru u 76. minutu, a u 81. pripremio gol Trehu za 2:2. Konačnih 3:2 postavio je Breitvajt u 83. Pavle Ninkov odigrao je svih 90 minuta.

Trijumfom na gostovanju u Renu Bastija je i matematički osigurala opstanak, dok je Bordo pogocima Rolana savladao Nant i i dalje može da se nada izlasku u Evropu. Ranije danas Kaen je iznenadio Lion, Lavovima ubio i poslednju nadu da mogu do titule, a sebi lepu zalihu bodova i mirniju završnicu šampionata...

LIGA 1 - 36. KOLO

PSŽ – Gengan 6:0 (2:0)