Istopila se prednost Standarda, i Leven im uzeo bod! Karsela potpuno poludeo! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.12.13. | 16:31

Ekipa iz Liježa posustaje u šampionskoj trci...

Istopila se prednost Standarda... Do pre nekoliko nedelja tim iz Liježa bio je siguran na vrhu tabele belgijskog šampionata, a nakon mečeva 18. kola Briž je na svega dva boda od lidera, dok je Anderleht prišao na minus četiri.

Jedan od najvećih kandidata za titulu odigrao je bez golova na gostovanju Levenu (0:0) u dosta lošoj i nervoznoj utakmici, koju su na kraju oba tima završila sa po deset fudbalera.

Prvo je crveni karton dobio igrač domaćeg sastava Seriđoni u 40. minutu, a onda u poslednjim trenucima prvog dela i krilo gostiju Karsela, koji je ludački nasrnuo na jednog defanzivca domaće ekipe.

Očekivalo se da Standard u drugom poluvremenu pristisne i krene svim silama u napad, ali sve se svelo na dubinske lopte, koje su uglavnom bile bezopasne.

Ovo je prvi put u istoriji duela ova dva tima da je rezultat bio nerešen, svaki od prethodnih pet okršaja ekipa iz Liježa je dobila, uz svega jedan jedini primljen pogodak.

Ovo je već treći remi Standarda u poslednjih šest utakmica.