Istra ostala prvoligaš (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 02.06.18. | 23:28

Varaždin pobedio sa 1:0 u revanšu baraža, ali to nije bilo dovoljno za povratak u elitu

Fudbaleri Istre izborili su opstanak u hrvatskoj prvoj ligi, iako su u revanšu baraža za opstanak kao gosti izgubili od Varaždina sa 1:0. Status prvoligaša sačuvali su zahvaljujući trijumfu od 3:1 u prvoj utakmici u Puli.

Najzaslužniji za ostanak Istre je golman Marijan Ćorić koji je imao nekoliko odličnih intervencija, posle udaraca sa distance Darija Jerteca i Domagoja Drožđeka.

Upravo je Drožđek bio strelac jedinog pogotka na utakmici u 55. minutu. Devet minuta kasnije defanzivac Istre Ivan Zgrablić zaradio je drugi žuti karton i isključenje.

Ipak, Varaždinci nisu uspeli da postignu drugi pogodak koji bi im obezbedio povratak u elitu.