Iz keca u dvojku: Monako do pobede sa penala u 95. minutu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 24.09.15. | 20:58

Fabinjo sa bele tačke u poslednjim trenucima doneo važan trijumf Kneževima

Tvorac preokreta: Fabio Koentrao

Monako se vratio u Kneževinu sa sva tri boda nakon gostovanja Monpeljeu gde je savladao sa 3:2 jedan od najlošijih timova francuske Lige 1 ove sezone. Kako su odigrali prvo poluvreme izabranici Leonarda Žardima nije se činilo da će osvojiti tri boda, ali su u nastavku uspeli da potpuno preokrenu rezultat.

Monepelje, koji je i dalje bez pobede u novoj sezoni, lepo je otvorio meč, a štoper Danijel Kongre doveo ih je u vođstvo u 26. minutu nakon gužve u petercu Kneževa, a posle centaršuta iz kornera.

Do drugog gola domaćin je stigao opet iz prekida, a nakon entaršuta sa desne strane Argentinac Gvido Kariljo pogodio je sopstvenu mrežu za prednost od 2:0 u korist Monpeljea neposredno pred odlazak na odmor.

Ipak, izmene koje je portugalski satručnjak izvršio na poluvremenu, pre sveg aulazak El Šaravija umesto indisponiranog Karilja, poboljšale su igru Monaka, koji je do smanjenja rezultata stigao u 57. minutu preko Fabija Koentraa. Samo osam minuta kasnije Lemar je na asistenciju Nabila Dirara poravnao na 2:2 i potpuno vratio neizvesnost u utakmicu.

Monako je imao inicijativu u finišu, Monpelje uglavnom pretio iz kontri, a glupost golmana Ligalija u prvom minutu nadoknade vremena, koštala ih je prve pobede ove sezone. Bez razloga je čuvar mreže domaćina oborio Koentraa, a sudija Turpan bez razmišljanja pokazao na belu tačku.

Fabinjo je bio siguran, lako je matirao Legalija i doneo Kneževima treću pobedu ove sezone kojom su se učvrstili na poziciji broj 10, sa šest bodova manje od vodećeg Pari Sen Žermena.