""
""

Izvinite, morao sam! Belanda svom Monpeljeu oteo pobedu iz ruku (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.09.16. | 17:01

Domaćin poveo u najboljem mogućem trenutku preko Budebuza, ali su gosti u završnici utakmice stigli do važnog boda - 1:1

Izgledalo je da su stvoreni svi uslovi da Nica doživi prvi poraz u ovoj sezoni, ali je to sprečio sjajni Junes Belanda, koji je pet minuta pre kraja utakmice u Monpeljeu doneo vredan bod svom timu i doveo ga na drugo mesto Lige 1 - 1:1 (0:0).

A domaćin je bio u odličnoj situaciji, poveo je golom Budebuza iz penala u 67. minutu i izgledalo je da će uspeti da sačuva stečenu prednost, ali ipak nije imao snage.

Nica, koja je u ovoj utakmici igrala bez nedovoljno spremnog Marija Balotelija, stezala je obruč oko domaćeg gola i preko svog, verovatno najboljeg igrača stigla do kapitalnog izjednačenja.

Belanda je na najbolji način krunisao sjajan prodor Anastasiosa Donisa i onda pogodio same rašlje gola Žefrija Žurdena. Marokanac se nije radovao nakon izjenačujućeg pogotka, jer je ponikao u Monpeljeu i u tom klubu proveo čitavu deceniju, od čega četiri sezone u prvom timu.

Nica će već u sredu moći da se domogne prvog mesta na tabeli, pošto joj u goste dolazi lider Monako.