""

Jokan nabacio smešak, Fulam silan protiv Ipsviča

Vreme čitanja: 2min | sub. 08.04.17. | 18:01

Norič oduvao Reding sa 7:1, a Notingem iznenadio Hadersfild

Fulam i Slaviša Jokanović drže korak na putu ka plej-ofu za povratak u englesku Premijer ligu. Londonski crno-beli su na svom terenu preslišali Ipsvič sa 3:1 u meču 41. kola Čempionšipa i ponovo se domogli šestog mesta na tabeli.

Makar do večeras, pošto Šefild Vensdej kasnije igra protiv Njukasla svoju utakmicu.

Može se reći da je duel na Krejven Kotidžu obeležio Flojd Ajite. Vezista iz Togoa je dao i namestio po gol i potpuno opravdao Jokanovićevo poverenje.

Ajite je protivnika načeo u 16. minutu, a 13 minuta kasnije Togoanac je proigrao Skota Malouna koji je duplirao prednost i širom otvorio vrata pobede domaćoj ekipi.

Pošto je 2:0, kako mnogi kažu, najopasniji rezultat u fudbalu, Fulam je morao da postigne još jedan gol da bi bio siguran. To je i uspeo preko Stefana Johansena u 60. minutu. Ipak, da Ipsvič ipak ublaži poraz, a počasni pogodak dao je Bera u 90. minutu.

Ekipa Lids Junajteda konačno je pobedila, posle dva vezana poraza u Čempionšipu. Danas je na Eland roudu savladao Preston sa 3:0, a golove su dali Kemar Rufi, Pablo Ernandez i Sulejman Dukara.

Šta tek reći za Norič? Kanarinci su prosto demolirali Reding koji je na mestu za plej-of u ovom trenutku. Ipak, sa ovakvom formom i igrom, bolje da tamo ne idu. A koliko je Norič bio moćan, svedoči i podatak da je već posle prvog poluvremena imao prednost od 6:1. A posebno raspoloženi za igru bili su Aleks Pričard i Ves Hulahan koji su bili dvostruki strelci.

Još jedan tim koji je visoko u vrhu i igraće u plej-ofu doživeo je poraz. Radi se o Haderfildu koji je pao u Notingemu, gde je Forest slavio sa 2:0. To je dvostrukom prvaku Evrope bila prva pobeda posle pet utakmica u Čempionšipu. Erik Ličaj i Džejmi Vord su bili strelci za Notingem.