""
""

Jovanović doneo bod Anderlehtu, Genk rasturio Mons, goleada u Mehelenu

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.03.13. | 21:51

Srpski internacionalac postigao prvi gol na meču, koji je kasnije bio dovoljan samo za bod Kraljevskog kluba – 1:1

Fudbaleri Anderlehta odigrali su samo 1:1 sa Gentom u poslednjem meču prvog dela Pro lige Belgije. Za aktuelnog šampiona strelac je bio srpski internacionalac Milan Jovanović u 40. minutu susreta, dok je bod Gentu doneo Kala u 82. minutu.

Na susretu Mehelena i Varegema viđena je goleada, u kojoj su gosti odneli tri boda, a rezultat je bio 3:2. Strelci za drugoplasirani tim šampionata bili su Nesens u osmom, Trajkovski u 59. i Konte u 80. minutu, dok su golove za Mehel postigli Dijaliba u 63. i Junker u 84. minutu.

Nova goleada bila je u duelu Monsa i Genka, gde je domaćin prvi poveo pogotkom Arbitmana u 32. minutu sa bele tačke, da bi u drugom poluvremenu usledila prava kanonada gola domaćih. Genk je u periodu od 54. do 77. minuta ubacio pet komada u mrežu Monsa, a seriju je otvorio Gorijus sa bele tačke u 54. minutu, Kumordži je dva minuta kasnije preokrenuo rezultat,  dok je Ojo u 60. minutu povećao na 3:1. I na kraju, De Suler je golovima u 74. i 77. minutu postavio konačnih 5:1.

Posle komletiranog 30. kola sledi plej-of u belgijskom šampionatu, koji startuje krajem meseca.