""

KAD HOĆE – HOĆE! Žonatan bombom srušio Fjorentinu, nastavlja se Interova bajka (FOTO I VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 26.09.13. | 22:41

Neroazuri uz dosta sreće nakon preokreta savladali Violu na Meaci – 2:1

Ekipa u koju niko ove sezone nije polagao velike nade, pa ni Masimo Morati, nastavlja da ređa pobede u Seriji A. Inter je ovoga puta uz mnogo sreće savladao odličnu Fjorentinu na Meaci i preskočio Napoli na drugom mestu italijanskog prvenstva – 2:1 (0:0).

Već na samom startu meča bilo je jasno da se radi o ekipama prilično ujednačenog kvaliteta. Inter je zbog načina igre koji forsira sjajni Valter Macari konstantno bio opasan, ali je prave prilike propuštala Fjorentina, odnosno Đuzepe Rosi i Hoakin, čije je udarce u dva navrata zaustavljao odlični Samir Handanović.

U drugom poluvremenu Neroazuri su dodali gas, počeli opasno da pritiskaju rivala, ali su gosti iz prvog pravog kontranapada došli do jedanaesterca, koji je na prilično naivan način napravio Žuan Žesus. Njegovu glupost iskoristio je preporođeni Đuzepe Rosi, koji je peti put u ovoj sezoni zatresao mrežu u Seriji A i izbio na čelo liste strelaca.

Fjorentina se za neočekivani poklon Intera iz 60. minuta revanširala 12 minuta kasnije, kada je kapiten Esteban Kambijaso iskoristio katastrofalnu reakciju defanzivaca gostujućeg tima i aktobatskim potezom zatresao mrežu nesigurnog Neta.

Gosti su i nakon primljenog pogotka bili dominantniji rival, u 80. minutu kolosalnu šansu je propustio Josip Iličić, a onda je usledila kazna.

Sjajni Riki Alvarez povukao je loptu na levi bok, a onda preko cele odbrane poslao perfektan pas ka Žonatanu, a ovaj topovskim udarcem matirao nemoćnog Brazilca.

U samom finišu opšta jurnava po terenu, u kojo je do gola još jednom mogao domaći tim, pre svih Alvaro Pereira, koji je u 88. minutu pretrčao ceo teren, ali kada je trebao da doda loptu slobodnom Palasiju, on se odlučio na udarac i pogrešio.