""

Kakva reakcija Fajenorda! Osam lakih komada Orlovima, Ajaks nastavio poteru (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 05.04.17. | 23:08

Klub iz Roterdama već na poluvremenu vodio sa 5:0, het-trik Tornstre

Neko je morao da plati ceh zbog poraza Fajenorda od Ajaksa u derbiju prošlog vikenda, a nesreću da njegovo ime bude „izvučeno iz bubnja“ imali su Go Ahed Iglsi. Lider holandskog šampionata  je pregazio slabašne goste iz Deventera sa 8:0 u meču 29. kola Eredivizije.

Na pravi način se ekipa Đovanija van Bronkhorsta trgla posle poraza, pokazala mišiće i napumpala samopouzdanje za ono što je čeka u samoj završnici sezone.

Čak šestorica igrača Fajenorda su se upisala u strelce večeras na stadionu De Kajp, ali bez dileme, najbolji je bio vezista Jens Tornstra koji je zabeležio het-trik.

Večeras su domaći u Roterdamu bukvalno radili šta su hteli gostima i već posle prvog poluvremena bilo je jasno da će obrisati pod sa Iglsima.

Posle prvih 45 minuta moćni Fajenord je imao prednost od 5:0, a pored Tornstre, golove za roterdamskog velikana na ovoj utakmici još su postigli Eljero Elija, Dirk Kajt, Jan Ari van der Hejden (koji je namestio i dva pogotka), Brazilac Botegin i Majkl Kramer.

Fajenord je zadržao tri boda prednost u odnosu na Ajaks koji se večeras prilično mučio u većem delu utakmice protiv AZ Alkmara, ali je u finišu došao do ubedljive pobede od 4:1.

Ajaks je poveo u 16. minutu preko Bertrana Traorea, ali je u 55. minutu Vut Veghorst izjednačio. Amsterdamski kopljanici, ipak, nisu dozvolili iznenađenje. Devinson Sančez je u 71. minutu doneo novu prednost Ajaksu, a protivnika su dokrajičili Lase Šene iz penala i Amin Junes