""
""

Klop, ipak, nema čarobni štapić! Škrtel častio Svrake, Vajnaldum prihvatio poklon (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.12.15. | 18:57

Nije to baš bila utakmica koja je bi mogla da podseti na neke ranije, slavne duele dva tima gde je sve “prštalo“ od pogodaka na obe strane. Neće, međutim, navijači najvećeg kluba sa severa Engleske imati bilo kakve zamerke na večerašnji meč, pošto im je jedino bio važan konačan ishod

Moralo je i to da se desi! Liverpul je izgubio pod vođstvom Jirgena Klopa, tek drugi put u 12 utakmica koliko ih vodi nemački stručnjak, a čast da skine skalp Crvenima imao je Njukasl i to na svom terenu – 2:0 u duelu 15. kola Premijer lige.

Nije to baš bila utakmica koja je bi mogla da podseti na neke ranije, slavne duele dva tima gde je sve “prštalo“ od pogodaka na obe strane.

Neće, međutim, navijači najvećeg kluba sa severa Engleske imati bilo kakve zamerke na večerašnji meč, pošto im je jedino bio važan konačan ishod.

Junak velikog i važnog trijumfa bio je Žoržinjo Vajnaldum koji je učestvovao kod oba gola. Tačnije, prvi je namestio, a drugi je dao u sudijskoj nadoknadi vremena.

Ako je junak bio Vajnaldum, epitet tragičara duela na Sent Džejms Parku poneo je defanzivac Liverpula Martin Šktrel. Njemu je pripisan prvi gol na meču u 69. minutu, kada je posle šuta Vajnalduma zakačio loptu i poslao je u mrežu.

Liverpul je možda na ovoj utakmici možda imao statistiku na svojoj strani, ali teško da će Klop biti zadovoljan onim što je prikazala njegova ekipa.

Možda i najbolju priliku za Crvene sa Enfilda propustio je Kristijan Benteke još u 21. minutu kada je šutirao visoko preko gola.

Reprezentativac Srbije, napadač Aleksandar Mitrović ovaj put nije dobio šansu da zaigra za Njukasl.