""

Kolašinac provukao Šalke neokrnjen kroz Majnc (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 19.03.17. | 17:54

Dobro ide Šalkeu u poslednje vreme

Kakva nedelja za navijače Šalkea! Tim iz Gelzenkirhea u četvrtak se plasirao u četvrtfinale Lige Evrope, a u nedelju je u gostima savladao Majnc sa 1:0 u pretposlednjoj utakmici 25. kola Bundeslige i ostao u trci za mesto u kontinentalnim takmičenjima sledeće sezone.

Može se reći da je Šalke imao poprilično sreće u sudaru sa Bojanom Krkićem i drugovima. Domaćin je imao duplo više pokušaja ka golu od rivala, ali to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz, treći u poslednja četiri okršaja sa Šalkeom.

Pitanje pobednika je odlučeno na početku drugog poluvremena, tačnije u 50. minutu. Sead Kolašinac je povukao kontrapad, odigrao dupli pas sa Gvidom Burgštalerom, a ovaj je u maniru iskusnog centarfora zatresao mrežu.

Najbolju šansu za izjednačenje ekipa Majnca je propustila 10 minuta kasnije, kada je Bojan Krkić gađao glavom, ali je Ralf Farman paradom sačuvao mrežu i Šalke.