""

Kontroverzni „Mali Pele“ junak Genta, Varegem je neuništiv

Vreme čitanja: 2min | sub. 02.02.13. | 22:03

Momak koji je posle ležanja u zatvoru oživeo karijeru u Gentu, večeras je doneo pobedu nad Beršotom, preokret Zulte Varegema za nastavak potere za Anderlehtom

Uoči „Super nedelje“ u kojoj se igraju dva derbija Anderleht – Standard i Genk – Briž, u belegijskoj Pro ligi su odigrani ostali mečevi 25. kola. Junak dana je kontroverzni napadač Genta, Ilombe Mbojo, momak koji je imao neverovatnu životnu priču i koji je preko zatvora stigao do Genta.Mali Pele“ kako ga zovu u Belgiji je večeras postigao oba gola za Bizone u pobedi nad Varegemom od 2:1. Ipak, gosti će imati za čime da se žale jer je penal iz koga je Mbojo postigao drugi gol, bio više nego sumnjiv.

Drama je viđena u Brižu, gde je domaći Serkl u poslednjim trenucima meča poražen od Varegema, koji ne odustaje od poterea za Anderlehtom. Serkl Briž je vodio sa 1:0, ali su gosti u finišu prvog poluvremena izjednačili, da bi potpun preokret doneo Delaplas golom u 91. minutu meča!

Srpski internacionalac Stefan Mitorvić je golom u 9. minutu za 1:0 trasirao Kortrijku put ka pobedi nad Mehelenom.

Ali, ono pravo u belgijskom šampionatu se očekuje sutra kada će prštati u Genku i Briselu...