""
""

Laciju bivši spustili rampu! Interova “magareća godina”, baksuzna Viola našla penaldžiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.05.15. | 16:57

Nekadašnji štoper svrgnuo Lacijale sa drugog mesta. Vratio se Đorđević.

Lacio nije izdržao, zaustavljen je u Bergamu - 1:1! Atalanta je svrgla Nebeskoplave sa drugog mesta, a Roma se opet sa bodom prednosti šepuri ispred gradskog rivala u trci za direktan plasman u Ligu šampiona. Ono što posebno treba da brine Lacijale je paklen raspored koji ih očekuje do kraja prvenstva…

Bivši trener rimskog kluba Edi Reja nije imao popusta i sa Atalantom je spustio rampu Laciju. Rimljanima je presudio takođe bivši član Đuzepe Bjava koji je zatresao mrežu posle prekida, a nije želeo da proslavlja gol protiv nekadašnjeg kluba. Gurnuo je Pioli na teren sav arsenal koji je imao na raspolaganju, a posle više od tri meseca se vratio Filip Đorđević koji je u igru ušao u 64. minutu. Sjajni vezista Marko Parolo je pravom akrobacijom doneo izjednačenje Laciju u 77. minutu. Izgledalo je da Nebeskoplavi mogu do preokreta, ali se Atalanta odbranila…

Inter je još jednom izneverio navijače. Nerazuri su upisali remi bez golova protiv Kjeva na svom terenu, a zvižduci i prozivke navijača su parali nebo nad Meacom. Na kraju su čak Leteći magarci bili bliži pobedi pošto je Biragi pogodio prečku. Još jedno očajno izdanje Manćinijevog tima, a Nemanja Vidić je bio jedan od retkih svetlih tačaka… Sve suim porazi rivala u trci za Ligu Evrope išli na ruku, Nerazuri to nisu umeli da iskoriste. Očajna sezona Intera...

Konačno je proradila i Fiorentina! Posle četiri uzastopna poraza, Viola je iskalila bes na otpisanoj Ćezeni, a Montela je pobednički potez povukao ubacivanjem Josipa Iličića u prvu postavu. I pored pobede od 3:1, Fiorentininim navijačima je verovatno još draža činjenica da se konačno pojavio igrač koji ume da šutira penale.

Od prethodnih šest penala u sezoni, Fiorentina je promašila čak pet! Promašivali su Gomez, Babakar, Dijamanti i Rodrigez (dva puta). Danas je Josip Iličić pogodio “sa kreča” i srušio prokletstvo. Rutinski je pogodio sam ugao Ćezeninog gola, a nekoliko minuta posle toga je postigao i lep gol iz igre udarcem sa distance. Đilardino je potvrdio pobedu pogotkom u drugom poluvremenu i Viola je opet preuzela peto mesto na tabeli.

Udineze je minimalcem slavio u Veroni i preskočio na tabeli današnjeg rivala. U okršaju dvojice neuništivih veterana, Antonio Di Natale je bio uspešniji od Luke Tonija i prelepim golom petom je doneo pobedu svom timu. Verona možda nije zaslužila poraz, ali se Udineze dobro branio, a Piris je u finišu meča izbio loptu sa gol linije.