""
""

Brandao surovo kaznio svoje, Lavovi grizu kao nekada!

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.02.14. | 23:00

Brazilac u poslednjim trenucima postigao izjednačujući pogodak za Sent Etjen protiv Marselja (1:1). Lion lako izašao na kraj sa Ajačiom - 3:1

Možemo slobodno reći - golgeter za velika dela! Fenomenalni Brandao, nekada napadač Marselja, a danas golgeter Sent Etjena, ponovo je postigao važan gol za svoj tim. On je u drugom minutu nadoknade svojim specijalitetom, udarcem glavom, matirao Stiva Mandandu i postavio konačan rezultat derbija sa Marseljom - 1:1 (0:0).

Gosti su na ovom meču sasvim zasluženo došli u vođstvo još u 64. minutu preko N`kolua, pošto su bili dominantniji rival do tog trenutka, ali nisz unaku dovoljno snage, ali ni sreće da se ponovo sasvim ravnopravno umešaju u borbu za plasman u Ligu šampiona.

Lion dostiže pravu formu u najboljem trenutku! I dok Lil i Sent Etjen polako posrću i sve češće prosipaju bodove, Lavovi sve to koriste, tako da su sada već na samo minus pet u odnosu na trećeplasirani Lil. Ekipa trenera Gardea danas je odigrala odličan meč, savladala Ajačio sa 3:1 i upisala petu pobedu u poslednjih šest utakmica.

Domaćin se dosta mučio da probije odbranu fenjeraša, ali nijednog momenta nije bilo krize igre. Lion je svih 90 minuta napadao, stvarao šanse, tako da navijači nisu morali da previše brinu za konačan ishod.

Golmana gostiju Očou (koga pamtimo po sjajnim odbranama protiv Pari Sen Žermena) prvi je matirao Fofana lepim udarcem sa više od 20 metara. U ovom slučaju Meksikanac zaista nije imao nikakvih šansu. Bilo je to pravo vreme za vođstvo, pošto se igra sam finiš prvog dela meča.

Momci sa Žerlana nastavili su u istom ritmu i u nastavku. Iako bez povređenog Lakazeta, koji je morao da napusti igru, domaćin dolazi do 2:0 golom njegove zamene Brajana. Svemu je prethodio sjajan prodor Bedima i perfektna asistencija.

Panike u redovima Liona nije bilo ni kada je Oliješ u 81. minutu smanjio na 1:2. U ovoj situaciji nije se baš proslavio srpski defanzivac Milan Beševac.

Tačku na trijumf Liona stavio je gorostasni napadač Bafetimbi Gomis. U pitanju je takođe bio vrlo lep pogodak udarcem van kaznenog prostora.

Ono što ide na ruku Lionu jeste i remi Lila, koji nije uspeo da savlada Evijan na gostovanju - 2:2. Štaviše, tim Renea Žirara jedva je izbegao poraz, pošto je do boda došao tek u trećem minutu nadoknade.

LIGA 1 – 25. KOLO:

PSŽ – Valensijan 3:0 (1:0)