"blistaju igrači Leganesa"

Leganes navukao pancir - 487 minuta bez primljenog gola! U leđa gledaju i Sevilja, Viljareal...

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.10.17. | 20:22

Na Butarku savladan i Atletik Bilbao

blistaju igrači LeganesaEpitet “hit sezone“ nećemo da iskoristimo, jer Valensijina igra previše je lepa da bismo joj oduzeli taj status. Ali ako se od Slepih miševa bar nešto i očekivalo, pred početak sezone u Primeri niko nije mogao ni da pretpostavi da će Leganes navući pancir i postati “tim koji treba pobediti“. Izabranici Asjera Garitana nastavili su sa iznadprosečnim partijama i na svom “Butarku“ preslišali i Atletik Bilbao - 1:0.

I peta utakmica uzastopce na kojoj je granitna odbrana Leganesa sačuvala mrežu netaknutom. Poslednji gol, onaj na gostovanju kod Eibara, Legionari su primili pre 487 minuta. Posao u ofanzivi završio je Klaudio Bove, svojim drugim pogotkom u sezoni što nije uopšte loš učinak imajući u vidu da ih je u ovih devet ligaških kola Leganes postigao svega osam!

Ali odbrana je toliko uigrana da mu je i tih osam bilo dovoljno za čak pet pobeda, a uz dva remija i za peto mesto na tabeli Primere, ispred mnogo većih španskih klubova kakvi su Sevilja, Viljareal ili Betis.

Uostalom, i Bilbao je gigant u odnosu na Leganes, ali se raspao po odlasku Ernesta Valverdea u Barselonu. Hoze Anhel Ziganda mnogo priča, ali nema rezultate da potkrepi svo to razmetanje. Da nije bilo golmana Kepe možda bi Baski večeras pretrpeli i teži poraz. Kao da su to i želeli. Taj Boveov gol bio je posledica jeftino izgubljene lopte Mikela San Hozea zbog koje su teoretičari zavere počeli da veruju u nekakvu pobunu Leganesova ekipe protiv Zigande.

Mala napomena za kraj, Darko Brašanac je za Leganes igrao od 85. minuta.