""
""

Lek koji neće izlečiti Milanove rane: Francuska "veza" srušila borbeni Kaljari, ali Evropa je još daleko... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.03.15. | 22:48

Rosoneri ponovo nisu blistali, ali su zasluženo osvojili sva tri boda, mada je faul kod jedanaesterca u 78. minutu bio van kaznenog prostora - 3:1

Lek koji neće izlečiti Milanove rane, ali koji će makar na kratko vratiti mir u redove Rosonera. U utakmici koju su odigrali bez podrške najvatrenijih pristalica izabranici Pipa Inzagija savladali su Kaljari i došli do tri važna boda, ali su još uvek poprilično daleko od pozicija koje vode u Ligu Evrope - 3:1 (1:0).

Može se reći da su Rosoneri imali dosta sreće što je Kaljari kao i uvek pod vođstvom Zdenjeka Zemana krenuo više izuzetno ofanzivno ka golu domaćina. Ipak, Milan je u vođstvo došao nakon prave majstorije Žeremija Meneza, koji je lukavo prevario kompletnu odbranu gostija i savladao Željka Brkića.

Međutim, domaćin je kao i mnogo puta dosad u toku ove sezone potpuno dezorjentisano kranuo u nastavku. Dijego Farijas je u drugom minutu nastavka napravio pravi dar-mar u šesnaestercu Milana, u bukvalnom smislu reči bacio Felipea Meksesa na kolena i majstorski savladao Dijega Lopeza.

Temperamentni francuski štoper je u tom 47. minutu bio na kolenima, ali je samo dva minuta kasnije fenomenalnim volejom digao malobrojne domaće pristalice na noge.

Konačno, sve je bilo rešeno u 78. minutu, kada je pogodak sa bele tačke postigao Žeremi Menez. Ipak, pogotku je prethodila katastrofalna greška sudije Paola Taljaventa, koji je pokazao na belu tačku, iako je prekršaj Luke Čepitelija bio gotovo metar van kaznenog prostora.