""

Lider slavio u Fulamu posle 36 godina, Jokan na dva boda od zone ispadanja

Vreme čitanja: 2min | uto. 08.03.16. | 23:03

Srpskom stručnjaku očigledno predstoji paklena borba za preživljavanje u Čempionšipu u poslednjih 10 kola

Kakvo veče za lidera na Krejven kotidžu i kakav poraz za Slavišu Jokanovića! Barnli je slavio posle 36 godina u Fulamu, a srpski stručnjak doživeo novi poraz i to posle vođstva od 2:1. Prvoplasiranom timu Čempionšipa na ruku ide i to što je Midlzbro poražen na gostovanju Roteramu, tako da sada imaju četiri boda više od prvog pratioca sa Riversajda.

Barnli je poveo pogotkom Sema Vouksa u 9. minutu, ali Jokanovi momci uspeli su za samo pet minuta da preokrenu rezultat na 2:1. Drugi strelac lige Ros Mekormak pogodio je mrežu gostiju u 17. minutu, a onda u 22. i mladi Musa Dembele se upisao u strelce. Delovalo je u tim trenucima da će serija od četiri trijumfa Barnlija biti prekinuta, međutim, čim je počelo drugo poluvreme Vouks je svojim drugim golom, ovoga puta iz penala, poravnao na 2:2.

I onda kada je najvažnije - najbolji strelac! Endi Grej 22. pogotkom u sezoni donosi novi preokret, i ispostavilo se, postavlja konačan rezultat u Fulamu. Ovo je šesti poraz Slaviše Jokanovića na 13. meču na klupi londonskog kluba. Srbin uz to ima i tri trijumfa, odnosno četiri remija.

Fulam je posle nepotpunog 36. kola na 19. mestu i prvom timu u zoni ispadanja (Roteram) beži svega dva boda.

Menadžer Midlzbroa Aitor Karanka očekivao je verovatno sigurne bodove na gostovanju davljeniku Roteramu, međutim, ne samo da nije došao do celog plena, već je u finišu meča ostao i bez boda. Domaći su golom Freklingtona došli do zlata vredne pobede, treće u nizu, koja im značajno poboljšava šanse u borbi za opstanak.

Kada je u pitanju vrh tabele derbi su odigrali Brajton i Šefild i na tom susretu nije bilo golova, dok je Derbi, još jedan pretendent barem na plej-of poražen od Kvins Park Rendžersa - 0:2. Trećom pobedom u nizu Ipsvič je imao priliku da se aktivira u borbi za doigravanje, ali na gostovanju fenjerašu Boltonu ni prednost od 2:0 nije bila dovoljna izabranicima Mika Mekartija. Bolton se spasao novog poraza u sedmom minutu nadoknade...