""

Lion i dalje melje, PSŽ na minus sedam! Ninkov pocrveneo u porazu Tuluza

Vreme čitanja: 2min | ned. 25.01.15. | 15:52

Golovima Lakazeta i Tolisa Lavovi se učvrstili na prvom mestu

Lion je uspešno nastavio šampionski pohod! Lavovi su u jednom od prva dva nedeljna susreta lagano izašli na kraj sa Mecom (2:0), pa sada imaju četiri boda više od drugoplasiranog Marselja, odnosno sedam od aktuelnog šampiona Pari Sen Žermena.

Ako se u obzir uzme to da Sveci večeras idu na jedno od najtežih gostovanja u sezoni (Sent Etjen) lako bi moglo da se dogodi da momci sa Žerlana zadrže tu veliku prednost, što bi u trci za titulu moglo da bude presudno.

Ekipa trenera Furnije protiv Meca je ostvarila sedmi trijumf u nizu, a na petom meču zaredom uspela je da sačuvao svoju mrežu. Prednost domaćinu doneo je Lakazet pogotkom iz penala u 31. minutu, da bi konačan rezultat postavio Toliso sedam minuta pre kraja. Mecu je ovo deseti poraz u nizu koji ga je gurnuo u zonu ispadanja.

Treba pomenuti da su gosti od 30. minuta igrali s igračem manje.

Mec dakle ide u crvenu zonu, a iz nje izlazi Evijan i to zahvaljujući minimalnom trijumfu nad Tuluzom. Pavle Ninkov igrao je od prvog minuta, ali naće po dobrom pamtiti ovaj susret, pošto je u 61. minutu zaradio isključenje nakon što je napravio prekršaj nad Barbosom kao poslednji igrač odbrane. Od starta je u dresu Tuluza igrao je Veškovac, a upravo umesto njega od 57. minuta šansu je dobio Aleksandar Pešić.

Tri boda domaćinu obezbedio je Adrijen Tomason pogotkom u četvrtom minutu.

LIGA 1 – 22. KOLO:

Nica – Marselj 2:1 (0:0)