""
""

Ludnica u Brižu, Dirks brži od sudijske pištaljke za pobedu nad Kortrijkom (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 14.08.15. | 22:51

Gosti izjednačili posle kornera u 90. minutu, ali je domaćin na kraju ipak upisao sva tri boda uz ludo slavlje na tribinama

Briž kroz iglene uši protiv Kortrijka! Navijači Briža bili su na ivica da počupaju kose i izgrizu nokte nervirajući se zbog još jednog kiksa koji je, čini se bio neizbežan, a onda je Tur Dirks golom u sudijskoj nadokandi digao na noge sve na stadionu Jan Brejdel za trijumf od 2:1.

Ponovo je ekipa koju sa klupe predvodi slavni Mišel Prudom bila na ivici da prospe bodove, kao i pre pet dana protiv Šarlroa, a sve zahvaljući činjenici da nije znala da iskoristi neke od šansi koje je imala pri vođstvu od 1:0.

Kako to obično biva u fudbalu, kazna je stigla u 90. minutu, kada je Kortrtijk izveo korner, a Atanasios Papazoglu glavom poslao loptu u mrežu.

Tada se činilo da će sav trud da padne u vodu i da Briž ponovo neće umeti da iskoristi ulogu favorita na svom terenu.

A onda je Briž u trećem minutu sudijske nadoknade krenuo u praktično poslednji napad na utakmici, pala je koncentraciji gostujućoj odbrani, a to je iskoristio Dirks u stilu najboljih evropskih golgetera.

U samom finišu zbog velike nervoze došlo je i do čarki fudbalera dva tima, ali je ipak sprečen veći fizički sukob na terenu.

Sve je naravno delovalo mnogo drugačije na početku drugog poluvremena kada je Rud Vormer u 49. minutu doveo Briž do prednosti.

U timu Kortrijka celu utakmicu odigrali su Nebojša Pavlović, Adam Marušić i Žarko Tomašević.