Majstorija mlađeg Hadžija, crveni i promašeni penal - Vitorul pregazio Dinamo (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 01.12.18. | 21:14

Domaćin slavio sa 4:1 protiv velikana iz prestonice

Vitorul je gurnuo Dinamo u živo blato. Ekipa Georgija Hadžija pregazila je slavni bukureštanski klub sa 4:1 u jednom od derbija 17. kola rumunske Lige 1 i nastavila poteru za liderom Klužom.

Bila je to četvrta pobeda Vitorula u poslednjih pet utakmica, dok je Dinamo upisao treći uzastopni prvenstveni meč bez pobede.

Još jednu odličnu partiju u dresu Vitorula pružio je mlađi Hadži, Janis koji je bio dvostruki strelac. Pogotovo je bio lep njegov gol iz slobodnog udarca u 37. minutu kada je domaćin poveo sa 2:1.

Inače, Vitorul je odlično otvorio utakmicu i poveo već u četvrtom minutu preko Draguša. Izjednačio je Montini u 13. minutu, a onda je Olteanu napravio veliku glupost i ostavio Dinamo na cedilu. U 15. minutu je dobio prvi, a u 32. minutu drugi žuti karton i morao je u svlačionicu.

Posle Hadžijevog gola za preokret Vitorul je u potpunosti preuzeo kontrolu, a pobeda je mogla da bude i ubedljivija. Vlad Ahim je u 78. minutu povisio na 3:1, Hadži je u 90. minutu posle kontre postigao četvrti gol, a u četvrtom minutu nadoknade Mata nije iskoristio penal za Vitorul.

RUMUNIJA 1 - 17. KOLO:

KSMS Jaši - Sepsi 1:1 (1:1)