""

Mančesteru i Mhitarjanu svanulo u Ukrajini! Turbo Sent Etjen preokretom do prvog mesta! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 08.12.16. | 20:54

Apoel pobedom nad Olimpijakosom (2:0) do prvog mesta u grupi

Svanulo je i Jermenu u dresu Mančester junajteda. Čekao je, čekao i na kraju dočekao Mhitarjan prvenac u redovima Crvenih Đavola. Njegovim pogotkom tim Žozea Murinja je stigao do prednosti u Ukrajini, a tačku na prvi deo sezone u Ligi Evrope stavio je Ibrahimović – 2:0

Portugalac na klupi Junajteda izveo je na crtu Zoriji vrlo jaku postavu. Ibrahimović je predvodio napad, tu su bili Mata, Pogba, Runi i pomenuti Mhitarjan. Ipak, Junajted je morao da uloži ozbiljan napor kako bi motivisanu četu Zorje olborio na pleća.

Beskrajna, ali vrlo jalova inicijativa gostiju prekinuta je kreacijom pomenutog Mhitirjan koji je u 48.minutu provozao dvojicu igrača ukrajinskog tima i pogodio za vođstvo. Pogodio je Jermen posle osam meseci i za pobedu Junajteda, ali ne i za prvo mesto u grupi A.

Lakši žreb biće povlastica Fenera koji je brutalnim pogotkom majstora makazica Sou došao do celog plena i 13 boda.

Odora junaka nalazi se na prsima fudbalera Sent Etjena. Imao je francuski tim dva gola minusa na poluvremenu meča sa Anderlehtom. Promašio je i penal, ali onda su u turbo ritmu počistili sa terena velikana iz Brisela. Bio je to šou Sent Etjena koji je režirao Sonderlend sa dva gola, a tačku na sjajnu sekvencu u igri Francuza stavio je Pake. Za 14 minuta Sent Etjen je postigao tri gola i došao do prvog mesta u grupi.

Znao je APOEL da pod vođstvom Srbina Ivana Jovanovića stigne do eliminacionih rundi Lige šampiona. Klub iz Nikozije ponovo piše lepe stranice istorije. Na GSP stadionu pao je grčki šampion Olimpijakos (2:0). I to gotovo rutinski. Posle akcije Sotirua De Kosta je pogodio spostvenu mrežu, dok je Dekamagro potvrdio trijumf Kiprana. Apoel je završio kao prvi dok je drugo mesto prišalo Olimpijakosu. I to samo zbog boljeg međusobnog skora od Jang Bojsa. U timu Olimpijakosa nije bilo

Švajcarci su zabeležili pirovu pobedu u duelu sa Astanom.