""

Maritimo je tvrd orah, Sporting slomio zube (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 21.01.17. | 21:17

Titula je ostala san

Ako su navijači Sportinga i imali tračak nade da njihova ekipa još može da se bori za titulu prvaka Portugalije, ista je večeras umrla na stadionu Bareiros u Maritimu. Domaći tim uspeo je da osvoji bod protiv Sportinga - 2:2 u utakmici 18. kola portugalske Primeire.

Tačnije, može da se kaže da je Maritimo na neki način ispustio ceo plen iz ruku, jer je vodio dva puta. Ono što ipak može da bude važno za domaće navijače što je Maritimo prekinuo seriju od osam poraza u duelima sa Sportingom.

Bod lisabonskim Lavovima doneo je Želson pogotokom u 60. minutu. Nisu gosti, međutim, u poslednjih pola sata uspeli da naprave potpuni preokret.

Maritimo je poveo u osmom minutu golom Ebera Bese, a izjednačio je Bas Dost u 24. minutu. Novu prednost domaćinu doneo je Raul Silva u 21. minutu.

PRIMEIRA – 18. kolo

Fereira – Moreirense 0:2 (0:1)
/Roberto 15, Podens 55/

Porto – Rio Ave 4:2 (1:1)
/Felipe 18, Markano 55, Pereira 62, Rui Pedro 88 – Guedes 35, Roderik 49. penal/

Maritimo – Sporting 2:2 (2:1)