""

Mitrovićeva asistencija, Njukaslu savršen dan (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 04.02.17. | 18:01

Svrake slavile s 1:0 protiv Derbija, kiks Redinga na gostovanju Ipsviču

Savršen dan za Njukasl! Em je prvoplasirani tim Čempionšipa na dva boda razlike u odnosu na Brajton, em je trećeplasirani Reding kiksnuo na gostovanju Ipsviču (2:2). Njukasl je slavio s 1:0 (1:0) protiv Derbija, a naš Aleksandar Mitrović je igrao svih 90 minuta i upisao je asistenciju kod gola Meta Ričija.

U 27. minutu meča Mitrović je prihvatio loptu na ivici šesnaesterca, lepo je odložio loptu do Ričija koji je raspalio po lopti i doneo, na kraju se ispostavilo, sva tri boda Njukaslu.

Ekipi Rafe Beniteza odgovara i to što je Reding odigrao 2:2 na gostovanju Ipsviču. Trećeplasirani tim prvenstva je dva puta bio u zaostatku, ali je u 78. preko Obite uspeo da dođe do boda, ali je izgubio korak za vodećom dvojkom.

Ako je Njukasl imao dobar dan, to se ne može reći za Slavišu Jokanovića i Fulam. Tim se Krejven Kotidža izgubio je u gostima protiv Birmingema s 1:0. Odlučujući gol dao je Juckijevič u 75. minutu, sedam minuta pošto je Frederiks dobio direktan crveni karton. To je u mnogom uticalo na konačan rasplet.

Do važne pobede došao je Norič i tako vezao tri trijumfa u nizu, četvrtog u poslednjih pet mečeva. Kanarinci su u jako dobroj formi, a sada su slavili u gostima golom Džeroma u 40. minutu.