""

MVP Jelovac! Realov trening pred PAO i Barsu, Musli nije imao dan

Vreme čitanja: 3min | ned. 13.11.16. | 15:42

Fenomenalna partija srpskog košarkaša u pobedi Saragose

Stevan Jelovac je odigrao partiju karijere u Španiji i sasuo rafal kroz obruč Fuenlabrade za pobedu njegove Saragose 80:75 posle produžetaka u osmom kolu Endesa lige. Srpski košarkaš je odigrao najbolju partiju od dolaska na Pirineje i pokazao da je možda i prerastao sredinu u Aragonu.

Saragosa je sjajno počela meč i povela 21:7, vodila celo prvo poluvreme, Jelovac je bio nezaustavljiv, ali je u trećem kvartalu počela da gubi kontrolu nad rezultatom i gosti su u poslednjem napadu tog kvartala prišli na samo poen zaostatka. Na poečtku poslednje četvrtine, Fuenlabrada je čak i povela, a Ivan Paunić je sa linije penala četiri sekunda pre kraja uveo meč u produžetke. U dodatnih pet minuta igre je zablistalo Saragosino najnovije pojačanje Juskevičijus i doneo pobedu domaćem timu.

Jelovac je u pobedi Saragose ubacio 29 poena, imao 10 skokova i iznudio 10 faulova za 35 minuta na parketu. Za ukupan indeks korisnosti 36! Za dva je šutirao 5/8, za tri 2/6, sa linije penala 13/15, imao sedam defanzivnih i tri ofanzivna skoka. Belas je dodao 15 poena, a Norel imao 13 skokova. Na drugoj strani je najefikasniji bio veteran Marko Popović sa 14 poena, dok je Ivan Paunić upisao sedam poena, ali uz slab šut iz igre (3/9 za dva, 0/5 za tri).

Real Madrid se brzo oporavio od teškog gostovanja u Rusiji i poraza od CSKA. U Madridu je pregažen Tenerife 86:59, a Kraljevići nisu dodavali gas do kraja. Pablo Laso je podelio minutažu kako bi što bolje odmorio igrače za naporan ritam u Evroligi naredne nedelje gde ih očekuju dve utakmice za tri dana. I to protiv Panatinaikosa i Barselone!

Real je pošto nešto sporijeg početka u prvoj četvrtini, do kraja poluvremena podigao prednost na dvocifrenu razliku, u trećem kvartalu vodio sa 20 i kusur razlike, u poslednjoj deonici imao i rekordnih plus 30 za ubedljivu pobedu. Ajon i Kerol su bili najefikasniji sa po 14 poena, jedino je Dončić igrao više od 25 minuta i upisao 13 poena.

Bez povređenog Nedovića i sa indisponiranim Muslijem, Unikaha je sjajnom igrom u poslednjoj četvrtini slomila Bilbao na svom terenu 85:64. Tim Đoana Plaze je u poslednjem kvartalu dao 25, primio samo devet poena i zabeležio petu pobedu u prvenstvu. Kajl Fog je ubacio 17, a Karlos Suarez 16 poena. Dejan Musli je imao partiju za zaborav. Dao je dva poena za 15 minuta uz slabih 1/6 za dva poena. Mumbru je za Bilbao ubacio 17 poena, a naš Dejan Todorović se nije upisao u strelce za 13 minuta na parketu.