""

Napoliju se kocka nije isplatila - Atalanta sa San Paola ide u polufinale

Vreme čitanja: 1min | uto. 02.01.18. | 22:40

Ekipa iz Bergama pobedila golovima Kastanja i Gomeza

Hteo je Mauricio Sari da kombinuje, pa je Napoli ispao iz kupa Italije. Atalanta je na polupraznom San Paolu u četvrtfinalu slavila sa 2:1 i plasirala se u polufinale potpuno zasluženo.

Napoli je počeo da igra tek kada mu je voda potpuno ušla u uši, ali tada je već bilo kasno.

Atalanta je povela u 50. minutu preko Tomasa Kastanja i tada se definitivno upalila lampica za alarm u redovima domaćina.

Sari je brzo reagovao, u istom, 56. minutu, napravio je dve izmene i ubacio Drisa Mertensa i Lorenca Insinjea.

Gosti iz Bergama su pametno igrali i čekali priliku da iz kontranapada ugroze gol Napolija. I to im je pošlo za rukom devet minuta pre kraja kada je Papu Gomez duplirao prednost.

Četiri minuta kasnije Dris Mertens je probudio nadu Napolitancima kada je prepolovio zaostatak, ali je to bilo sve.

Atalanta sada čeka protivnika u polufinalu, a to će biti bolji iz sutrašnjeg duel Juventus - Torino.