"Luka Toni i Boško Janković"

Neće „deda“ da se preda: Luka Toni deli golgeterske lekcije po Seriji A (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.05.15. | 14:25

Napadač Verone 19. pogotkom u sezoni prišao Karlosu Tevezu na gol zaostatka i poveo svoj tim ka remiju u gradskom derbiju sa Kjevom (2:2)

Luka Toni i Boško JankovićNišta Žeremi Menez, ništa Gonzalo Iguain, ništa ni Mauro Ikardi... Luka Toni i dalje deli golgeterske lekcije po Italiji. Statistički je bolji od pobrojanih napadača, a ispred njega na listi strelaca u aktuelnom prvenstvu samo je Karlos Tevez. Mada, kako igra vremešni špic ne bi bilo iznenađenje da u završna tri kola prestigne i zvezdu Juventusa i osvoji Zlatnu kopačku namenjenu najbolejm strelcu Lige.

Toni je u Derbiju dela Skale postigao 19. prvenstveni gol, stigao samo na korak do Apača i - još važnije - pomogao svom timu da u vatrenom okršaju izbori bod protiv Kjeva, posle spektakularnog prvog i ne toliko araktivnog drugog poluvremena - 2:2.

Kjevo je na Bentegodiju na krilima Serđa Pelisijea igrao u transu prvih 45 minuta, najpre je asistirao kolegi iz špica Albertu Paloskom (dao pet od poslednjih osam golova Letećih magaraca), a onda u poslednjem minutu pre odlaska na odmor sigurnom realizacijom sumnjivog jedanaesterca jedanaesterca poravnao na 2:2 i sprečio ljutog rivala da stekne psihološku prednost.

A činilo se da je Verona ima, jer je islandski vezista Emil Halfredson dva puta za šest minuta sjajno izvodio prekide, prvi put je Argentinac Gomez Taleb glavom presumerio loptu u mrežu, a onda Luka Toni - koji će za 16 dan aproslaviti 38 godina - akrobatskim potezom pogodio za 2:1.

U drugom poluvremenu tempo susreta je značajno opao, nije bilo ni velikih prilika da se rezultat promeni, pa su i Kjevo i Verona procenili da je bolje da osvoje po bod, nego da rizikuju, iako su odavno obezbedili opstanak.

Svih 90 minuta u dresu Verone odigrao je srpski vezista Boško Janković koji je u trećem mnutu zaradio žuti karton.