"Nani je Fenerov junak"

Neke stvari se ne menjaju: Nani se bacio, Fener uz penal i igrača više pretekao Bešiktaš na čelu tabele

Vreme čitanja: 2min | pon. 18.01.16. | 19:59

Lazar Marković jedan od najboljih u pobedi nad Eskišehirom

Nani je Fenerov junakSnežna idila u Istanbulu, barem za Fenerbahče, koji je iskoristio nedeljno odlaganje utakmice između Bešiktaša i Mersina i pobedom na gostovanju kod Eskišehira od 3:0 preuzeo lidersku poziciju na tabeli Super liga.

Po svemu viđenom - zaslužena selidba bodova na Bosfor, ali to ne znači da će ova utakmica proći bez intriga. Navijači Bešiktaša već su pokrenuli lavinu negativnih komentara na račun sudije Alpera Ulusoja. A on je zaista obavio katastrofalan posao.

Ali pre svega jer nije već u 29. minutu svirao jedanaesterac za Fenerbahče, pošto je jedan igrač Eskišehira rukom u svom kaznenom prostoru zaustavio udarac igrača utakmice Fernandaoa.

I onda, kako to obično rade loši arbitri, kompenzacija. Nani je bio na ivici kaznenog prostora Eskišehira, tamo skroz uz korner liniju, okrenut leđima, pokušavajući da pobegne dvojici čuvara. Nekakav mali kontakt sa Emreom Gingorom i pomalo tetralan pad Portugalca kakvih smo se nagledali dok je igrao u Premijer ligi.

Naravno penal i posle Fernandaoovog udarca gol kojim je srušen čvrst otpor domaćih. A svaka nada da će Eskišehir nekako i uspeti da stigne makar do boda iščezla je u 65. minutu kada je Alpaslan Ozturk izgubio živce i jednu loptu posle sudijskog zvižduka šutnuo nebu pod oblake. Drugi žuti karton, Eskišehir je ostao sa igračem manje, a Fernandao i Robin Van Persi dokrajčili grogiranog protivnika.

Prema izveštajima iz Turske, Lazar Marković, koji je igrao do 78. minuta, bio je uz Simona Kjaera i Fernandaa jedan od najboljih na terenu.