""
""

Nežnosti u Veroni, penali i Pelisije tragičar! Projektil 10 sekundi pre kraja za slavlje Sasuola (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 29.11.17. | 20:47

Veteran prešao put od junaka do tragičara gradskog derbija Verone

Derbi Verone je počeo u prazničnom raspoloženju. Kapiteni su na centru razmenili poklone, vina i slatkiše, a onda je počela dvoipočasovna borba za plasman u osminu finala Kupa Italije. Posle 90 minuta je bilo 1:0, isti rezultat i posle produžetaka da bi nakon penala Verona savladala Kjevo 5:4 i plasirala se među 16 najboljih u nacionalnom kupu.

Neuništivi Serđo Pelsiije o kojem je jutros pisao naš kolumnista Marko Prelević je doveo Leteće magarce u vođstvo posle osam minuta igre, reakcijom u svom stilu. Ali od junaka je na kraju postao tragičar. Prvo je Verona u finišu poluvremena preko Faresa izjednačila, da bi u penal seriji pobedila. Pelisije je bio jedini koji je promašio sa bele tačke. Tačnije, njegov udarac u prvoj seriji golman Silvestri je odbranio i veteran je postao tragičar gradskog derbija.

Do plasmana u osminu finala i okršaja sa Atalantom se provukao i Sasuolo kojem ne cvetaju ruže u prvenstvu, ali ne želi da zapostavi Kup Italije. Neroverdi su spektakularnim golom Matea Politana deset sekundi pre kraja nadoknade vremena savladali Bari sa 2:1.

Na debiju novog trenera Jakinija, sasuolo je poveo golom iskusnog Falćinelija, ali je Bari u 64. minutu pogotkom Nenea iz penala poravnao rezultat. Kada je izgledalo da meč ide u produžetke, Sasuolova opsada gostujućeg gola je završena spektakularnim golom Politana 10 sekundi pre poslednjeg sudijskog zvižduka.