""

Nije svaki dan Božić: Klubovi iz Primere dominirali

Vreme čitanja: 1min | čet. 30.11.17. | 21:28

Rutinski trijumfi Alavesa, Espanjola i Viljareala

Tokom srede veče plakala je Baskija, plakali su Sosijedad i Bilbao, ali  nije svaki dan Božić. Večeras nije bilo iznenađenja, klubovi iz Primere su dominirali i gotovo rutinski stigli do plasmana u narednu rundu.

Najteži posao, bar posle prve utakmice, imao je Viljareal. Morala je Žuta Podmornica da stigne kapital Ponferadine od jednog gola. Uradila je to lako. Za Viljareal je igrao i reprezentativac Srbije Antonio Rukavina, ali je junak bio Bakambu.

On je probio bunker gostiju u 47.minutu, da bi ubrzo postigao i drugi pogodak. Bio je to kraj svih nadanja Ponferadine koju je dotukao Karlos Baka.

Mučio se bar na prvi pogled Espanjol. Tenerife, za koje je igrao Filip Malbašić, imale su aktivan rezultat iz prvog meča (0:0). A onda su gosti uspeli da postignu pogodak u Barseloni u desetom minutu. Ipak, Moreno je iz bpenala izjednačio do poluvremena, potom su Granero i Garsija postavili stvari na svoje mesto.

Alaves je lakše nego što se očekivalo bio bolji od Hetafea. Gosti su pali bez otpora. Konačno je pogodak postigao Krkić, a dvostreuku porciju gostima je uručio El Hadadi.