""
""

Očekivani rasplet u Francuskoj: PSŽ odbranio titulu, Sirigu primio golčinu “kroz uši“, Evijan ispao (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 16.05.15. | 22:52

Pari Sen Žermen odbranio je tron u Francuskoj i to na terenu Monpeljea, ekipe koja je poslednje bila šampion pre početka sada već trogodišnje dominacije tima sa Parka prinčeva. Parižani su u gostima pobedili Monpelje sa 2:1 u pretposlednjem 37. kolu Lige 1 i osvojili petu titulu šampiona u klupskoj istoriji.

Naravno, ova vest i ne prestavlja veliko iznenađenje s obzirom na novac koji su bogati vlasnici kluba iz Katara uložili u klub. Sa druge strane, večeras smo dobili i ime poslednjeg, trećeg putnika u drugu ligu, a to je ekipa Evijana.

Poprilično rutinski su Parižani došli do novog naslova prvaka. Za samo devet minuta dali su dva gola, a strelci su bili Blez Matuidi u 17. i Ezekijel Laveci u 26. minutu.

Ipak, ono što je obeležilo i na neki način pokvarili slavlje Parižana bio je gol koji su primili u 40. minutu, kada je Entoni Munije, skoro iz mrtvog ugla, doduše slučajnim pokušajem koji je trebalo da bude centaršut, savladao Salvatorea Sirigua

Nije Monpelje bio inferioran u drugom poluvremenu, ali je bilo jasno da su Parižani došli samo da ostvare zacrtani cilj, sa željom da potroše što manje energije i da što lakše osvoje makar jedan bod koji im je matematički bio potreban.

Veliki korak ka osvajanju trećeg mesta i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona napravio je Monako koji je u gostima pobedio već prežaljeni Mec sa 2:0.

Kneževi su poveli u poslednjim trenucima prvog poluvrema preko Bernarda Silve, dva minuta pre kraja utakmice konačan rezultat postavio je Valer Žermen.

Evijan, za koji je večeras igrao i bivši fudbaler Crvene zvezde Miloš Ninković oprostio se od Lige 1. Ova ekipa izgubila je na svom terenu od Sen Etjena sa 2:1 i sada ima pet bodova manje od Tuluza, koji je prvi iznad crte.

Maks Alan Gradel je već u 12. minutu doveo goste u prednost, tračak nade Evijanu doneok je Matije Duhamel u 42. minutu, ali je nju ugasio definitivno Gradel drugim golom i to iz penala u 82. minutu. Evijan je na kraju ostao i bez isključenog Kasima Abudulaha u 90. minutu.

Borbu za treću poziciju nastavio je i Marselj koji je u gostima pregazio Lil sa 4:0, a već posle 26 minuta gosti su imali dva pogotka prednosti. Žinjak, Fani, Alesandrini i Aju su domaćinu održali pravi čas iz modernog fudbala.

Liga 1 – 37. kolo:

Bastija – Kaen 1:1 (1:1)