""
""

Ono kada pobediš 3:0, imaš 32:3 u šutevima, promašiš penal u 96. minutu i odeš preko penala u plej-of za Ligu Evrope

Vreme čitanja: 1min | ned. 28.05.17. | 15:33

Utreht prošao put kojim se ređe ide

Utreht će sledeće sezone igrati u plej-ofu za Ligu Evrope!

I to uprkos činjenici što je u prvom meču dvomeča protiv AZ Alkmara izgubio s 0:3. U revanšu je slavio istim rezultatom (3:0), i posle produžetaka i penala izborio igranje u Evropi naredne sezone.

Ako vam kažemo da je odnos u šutevima bio 32:3 u korist Utrehta onda dobijate ideju koliko je ovaj konačan ishod zaslužen.

Takođe, Utreht je imao priliku da završi ovaj meč već u regularnom delu, ali je Haler promašio penal za 4:0 u 96. minutu. Udarac s bele tačke odbranio je Tim Krul.

Utreht je do prednosti došao u 12. minutu preko Jansena, da bi pomenuti Haler povisio na 2:0 u 28. mintuu. Kada je Lukasen dobio crveni karton u 67. i tako ostavio AZ sa 10 igrača na terenu, rodila se nada domaćih navijača, a gol Kerka u 82. minutu podigao je ceo stadion na noge.

Halerov promašaj penala u nadoknadi je sve spustio na stolice, potom je ceo meč rešavan u penalima gde je AZ promašio prva dva od tri penala.

Na kraju, Utreht je otišao u borbu za prolazak u Ligu Evrope.

Preko sedam brda, preko sedam gora, reklo bi se...