""

Orlovi raširili krila sa penala: Bešiktaš je opet na vrhu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 10.12.16. | 19:02

Istanbulski crno-beli iskoristili remi Bašakšehira

Bešiktaš je ponovo na vrhu turske Superlige! Crno-beli Orlovi savladali su na svom terenu Bursu sa 2:1 i na najbolji način iskoristili kiks Bašakšehira koji je odigrao bez golova na gostovanju Genčlerbirligiju u 14. kolu turskog šampionata.

Ovo je bila prva pobeda aktuelnog prvaka Turske posle dva remija u Superligi, odnosno nerešenog rezultata, pa katastrofe protiv kijevskog Dinama u Ligi šampiona.

Ipak, sigurno će biti polemike načina na koji je Bešiktaš stigao do trijumfa, jer je oba pogotka dao iz penala. Dvostruki strelac bio je Čenk Tosun u 53. i 65. minutu.

Strelac pogotka za Bursu bio je Emre Tasdemir u prvom minutu sudijske nadoknade, ali nije imao snage za više od toga.
Naravno, ni ova utakmica u turskoj Superligi nije mogla da prođe bez isključenja, a crveni karton zaradio je napadač Serkan Jildirim u petom minutu sudijske nadoknade.

Reprezentativac Srbije Duško Tošić bio je standaran u startnoj postavi domaće ekipe.