"Dali jedan, ali vredan: Fudbaleri Midlzbroa"

Ostin ulovio Galebove, Midlzbro je novi lider Čempionšipa (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 15.12.15. | 22:45

Brajton ispustio 2:0 na gostovanju u londonu protiv KPR, Barnli pao na Riversajdu, Ovnovi pregazili Bristol Siti

Dali jedan, ali vredan: Fudbaleri Midlzbroa

Izuzetno uzbudljivo 21. kolo Čempionšipa donelo je promenu na vrhu tabele, gde je od večeras gazda Midlzbro. Nema šta, nije moglo bolje da se najavi sledeće kolo i okršaj favorita Brajtona i Boroa, nego da se izjednače po bodovima (43:43), za šta je najviše kriva ekipa Kvins Park Rendžersa koja je otela bod Galebovima u Londonu.

Ali, krenimo redom. Veliki posao uradio je do ovog kola drugoplasirani Midlzbro, koji je na Riversajdu srušio favorizovani Barnli sa 1:0. Pogodak odluke postigao je Emlio Nsue koji je u 54. minutu sjajno odreagovao na asistenciju Adama Foršoa. Bio je to pogodak vredan tri boda za ekipu Aitora Karanke, a takođe i gol koji je produžio agoniju Barnlija, tima koji već šest utakmica ne zna za trijumf.

Brajton je bio nadomak slavlja na teškom gostovanju u Londonu protiv Kvins Park Rendžersa, ali ih je zakopao Čarli Ostin. Sjajni pogoci Dejla Stivensa (makazice) i bombetina Holanđanina Van la Pare u samo dva minuta doneli su veliku prednost Galebovima, i da nije bilo magičnog Ostina sigurno bi večeras slavili trijumf. Ali, isključenje Luisa Danka u 84. minutu kod rezultata 1:2 donelo je pad u igri, a spasilac tima Džimija Flojda Haselbajnka bio je već pomenuti Ostin koji je sa nova dva pogotka večera stigao do brojke 10 na listi strelaca.

Brutalan je večeras bio još jedan kandidat za direktnu promociju Derbi, koji je kao domaćin demolirao Bristol Siti sa 4:0. Čak tri gola postigao je Tomas Ins, a Džoni Rasel stavio je tačku na sjajnu partiju Ovnova, kojom su prišli vodećem dvojcu na dva boda zaostatka.

Ipsvič je nastavio sa dobrom formom, ubeležio je još jednu pobedu na gostovanju, ovaj put protiv Fulama (1:2) i ponovo je kao pre nekoliko dana čovek odluke bio Bret Pitman u 52. minutu. Kardif je zabeležio pobedu nad Brentfordom od 3:2, a gol odluke pao je u drugom minutu nadoknade zahvaljujući dvostrukom strelcu Kenvajnu Džonsu.

U okršaju davljenika Hadersfild je savladao Roteram sa 2:0 i pobegao iz opasne zone, dok su Čarlton i Bolton podelili bodove (2:2) i ostali na mestima koja vode u Ligu 1.

Jedno od razočaranja večeri je remi Birmingema na gostovanju u Prestonu (1:1), a ni favorizovani Šefild Venzdej nije se proslavio jer je poražen od Milton Kejns Donsa sa 2:1.