""

Panduri izudarali Hadžija i Vitorul i oteli im treće mesto (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 29.02.16. | 21:25

Ubedljiv trijumf gostiju u poslednjem meču 26. kola

Mali derbi, ujedno i poslednji meč ovog 26. kola rumunskog šampionata, pripao je ekipi Pandurija koja je kao gost savladala Vitorul u sred Konstance sa 3:1 i prestigla ga na trećoj poziciji u tamošnjem prvenstvu.

Posle izjednačenog prvog poluvremena bez prevelikih uzbuđenja, najbolji napadač gostiju Jon Hora sjajno je utekao domaćoj odbrani i doveo u prednost goste iz Targi Đijua. Iskusni vezista Adrijan Ropotan duplirao je prednost Pandurija u 75. minutu posle izvnarednog solo-prodora, ali je koji trenutak kasnije na drugoj strani Florin Tanase svojim 11. pogotkom u sezoni, posle kornera, glavom, smanjio na 1:2 i vratio nadu ekipi Georgea Hadžija.

Ipak, četiri minuta pre kraja susreta sve je bilo gotovo, a za to je bio zaslužan Hrvat Filip Mržljak koji je postigao čudan pogodak nakon komične reakcije odbrane domaćina. Ovim trijumfom Panduri je preskočio Vitorul na trećem mestu, ima 47 bodova, četiri manje od lidera ekipe Astra Đurđu.

LIGA 1 – 26. KOLO:

Poli Temišvar – Petrolul (1:0)